EPIZODY | GALERIE | VICE...

Filmografie
jine...

Hudba
jine...

Filmografie
Rozhovory
jine...

Galerie
Hudba
Filmografie
Rozhovory
jine...

-
Filmografie
jine...

Galerie
Hudba
Rozhovory
Filmografie
jine...
JSEM ZPET !!
Rusky serial,ktery me absolutne uchvatil .
Uvidite sami,kdo umi alespon trochu rusky..Muze se podivat na prvni dil .
Vsadim se ,ze vas to taky chytne :S

Joshua Jackson

9. ledna 2013 v 2:31 | keltik016

Datum narozeni : 11.6. 1878
Misto narozeni : Vancouver,Kanada
Znameni : Blizenci

Joshua Jackson strávil velkou část svého ranného dětství v Kalifornii se svou matkou Fionou Jackson. Po návratu zpět do rodného Vancouveru se objevil v reklamě a několika bezvýznamných filmech, čímž odstartoval svou hereckou kariéru. Jeho velký průlom přišel v rodinné komedii Šampióni "The Mighty Ducks" (1992), které má ještě dvě pokračování. Zde si zahrál člena hokejového týmu.

V dobrodružném rodinném filmu "Andre" (1994) si zahrál Marka Bakera. Film o rodině, která zachránila malého tuleně a vychovala jej jako člena rodiny. Rodinné filmy mu sedli jako ulité, což prokazuje v Tajemství pod vodou "Magic in the Water" (1995). Kanadsko-americký rodinný film o zaneprázdněném tatínkovi, jezerní příšerce a toxických odpadech.

Malou roličku žáka ve třídě získal v úspěšném hororovém filmu Vřískot 2 "Scream 2" (1997). O rok později získal nejvýznamnější roli v jeho kariéře Paceyse Witterse v televizním seriálu Dawsonův svět "Dawson's Creek". Seriál uspěl nejen mezi televizními diváky, ale také kritikou. Další snímek, kde se objevil byl thriller Temná legenda "Urban Legend". O universitě, kde došlo k několika záhadným úmrtím. V roce 1999 se objevil v roli odbarveného homosexuála v romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions", kde si zahrál s Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe a Reese Witherspoon. Pro svou další roli si vybral trošku jiný žánr v Muppets z vesmíru "Muppets From Space" (1999).

V roce 2000 se Jashua vrátil zpět do rolí teenagera v thrilleru Lebky "The Skulls" a Fáma "Gossip". Ve filmu Dannyho parťáci "Ocean's Eleven" si zahrál ve zhruba pětiminutové scéné po boku Brada Pitta a George Clooney.
Dalsim jeho filmem je Fringe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.